Історія виникнення свята

Всесвітнього дня охорони праці

Всесвітній день охорони праці - це відносно молоде свято, що з'явився в календарі міжнародних пам'ятних дат тільки в 1996 році. Правда, ще в 1989 року великі профспілкові організації Канади і США виступили з ініціативою проведення Дня пам'яті загиблих працівників. До середини 80-х, кількість людей, які отримали важкі травми або втратили життя на робочих місцях, в США, Канаді, та й багатьох країнах Європи і Азії досягло критичної маси. Профспілки та громадські організації закликали роботодавців покращувати умови праці співробітників, впроваджувати «зелені», екологічно чисті технології на підприємствах, суворо дотримуватися правил безпеки на робочих місцях.

У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) внесла офіційну пропозицію заснувати Всесвітній день охорони праці. Для проведення свята була обрана дата 28 квітня. Цю ініціативу підтримали робочі колективи і профспілки переважної більшості країн: адже практично на кожному підприємстві світу випадки, коли явно обмежувалися права працівників і відверто порушувалися норми і правила техніки безпеки були далеко не винятком.

Але між ініціативою МОП і реальним появою свята пройшло досить багато років. Перший раз офіційно День охорони праці відзначили тільки в 2003 році. Зараз цей важливий день - в списку урочистих дат більш ніж 100 країн. І Україна, звичайно, не є винятком.

В Україні щороку на виробництві травмуються близько 20 тис. чоловік, з них майже кожен 20-й випадок - зі смертельними наслідками. Зокрема, в 2007 році загинули 1176 осіб, у 2008-му - 1005 осіб. В цілому, ризик загибелі або травмування працівників у галузях національної економіки значно вище, ніж в розвинених європейських країнах. Серед причин нещасних випадків - порушення вимог безпеки, незадовільний технічний стан виробництва, порушення вимог трудової і виробничої дисципліни. Через незадовільні санітарно-гігієнічних умов праці щороку майже на 7 тис. Росте кількість осіб, які отримали професійні захворювання. Згідно зі статистикою, в Україні самій травмонебезпечною є вугільна галузь.

В Україні День охорони праці відзначається щорічно 28 квітня - у Всесвітній день охорони праці. Відповідний указ підписав президент України Віктор Ющенко в 2006 році - з метою привернути увагу суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійних захворювань, а також з метою вшанувати пам'ять загиблих на виробництві.

Україна

ОПОРНИЙ ЗАКЛАД

ДЕСНЯНСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС

«ГІМНАЗІЯ – ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І СТУПЕНЯ»

ДЕСНЯНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

с.м.т.Десна

НАКАЗ

16.04.2021 року № 14-г

Про проведення Тижня охорони праці

На виконання указу Президента України «Про День охорони праці» від18.08.2006 №685/2006, враховуючи звернення Організаційного комітету зпідготовки тапроведення у2020році заходів знагоди Дня охорони праці вУкраїні, зметою привернення уваги допитань охорони здоров’я ібезпеки праці, запобігання нещасним випадкам тапрофесійним захворюванням навиробництві


НАКАЗУЮ:

1.Провести з 23 по 30 квітня 2021 року тиждень з охорони праці та безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, електробезпеки, техніки безпеки присвячений Всесвітньому дню охорони праці.

2.Призначити відповідальним за проведення тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності заступника директора з навчально-виховної роботи Паньок В.П.

3.Створити оргкомітет з проведення тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності у складі:

Голова оргкомітету –Паньок В.П., заступник директора з навчально-виховної роботи;

Члени оргкомітету: Лоза В.В., фахівець з охорони праці;

Титок О.В., голова ПК.

4.Розробити та затвердити план заходів, що будуть проводитись протягом тижня, призначити осіб, відповідальних за їх проведення, до 22 квітня 2021 року (додаток 1).

5.Проаналізувати результати проведення тижня та перевірки стану охорони праці в навчальному закладі та підготувати проект наказу.

6. Ужити заходів, щоб:

· забезпечувати в Деснянському НВК безпечні таздорові умови праці наробочих місцях;

· запобігати виробничим травмам і погіршенню стану здоров’я працівників.

7. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор НВК К.Є.Римарєв

З наказом ознайомлені:

В.П.Паньок

О.В.Титок

В.В.Лоза

+

Додаток 1

до наказу

від 16.04.2021 №

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор Деснянського НВК

______________ К.Є.Римарєв

«______»__________ 2021р.

ПЛАН ЗАХОДІВ

із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році під девізом

«Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР» в Деснянському НВК

Зміст заходів Строк виконання Відповіда льні
1 Розробка та затвердження Заходів із відзначення у 2021 році Дня охорони праці в Україні під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР» з урахуванням запропонованого Плану заходів Квітень ЗДВНР Паньок В.П. Голова ПК Титок О.В. Фахівець з ОП Лоза В.В.
2 Розміщення на шкільному сайті анонсів про підготовку до відзначення у 2021 році Дня охорони праці в Україні, постеру за посиланням на сайті МОП інформаційних матеріалів про хід акції та її результати Квітень –грудень Фахівець з ОП Лоза В.В.
3 Залучення заінтересованих профпілок до процесу формування політики щодо покращення безпеки та здоров’я працівників на роботі Квітень – грудень Адміністрація
4 Проведення конференції присвяченої Дню охорони праці в Україні, який у 2021 році відзначається під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР» Травень ЗДВНР Паньок В.П. Голова ПК Титок О.В. Фахівець з ОП Лоза В.В.
5 Проведення бесіди «28 квітня – День охорони праці» для здобувачів освіти закладів освіти усіх рівнів Квітень – червень Фахівець з ОП Лоза В.В., класні керівники, класоводи
6 Проведення консультацій та надання роз’яснень працівникам освітнього процесу щодо важливості застосування нових форм організації праці, зокрема масштабного переходу на дистанційну роботу під час карантину і пов’язаним з цими змінами розширенням можливостей для працівників, а також про виникнення потенційних ризиків щодо БЗР, зокрема психосоціальних ризиків та ризиків насильства Квітень –грудень ЗДВНР Паньок В.П. Голова ПК Титок О.В. Фахівець з ОП Лоза В.В.
7 Перегляд та поширення в Деснянському НВК посадових інструкцій щодо прав та обов’язків працівників в сфері безпеки та гігієни праці Квітень – грудень ЗДВНР Паньок В.П. Фахівець з ОП Лоза В.В.
8 Конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей» ( 1-5кл.) 23.04.-30.04 Класоводи
9 Забезпечення працівникам вільного доступу до належних засобів правового захисту і справедливих та дієвих механізмів повідомлення та урегулювання спорів у разі настання випадків порушення законодавства з питань охорони праці Квітень – грудень

ПОСТАНОВА

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України

від 11 березня 2020 р. № 211

для ознайомлення перейдіть за посилянням

>>постанова<<


Поради батькам під час карантину

для ознайомлення натисніть

>>тут<<


Кiлькiсть переглядiв: 183

Фотогалерея

/Files/images/981244_html_38ae7939.jpg

Дата останньої зміни 15 Вересня 2021

Цей сайт безкоштовний!